دستگاه تصفیه آب ارزان

بسیاری از مصرف کنندگان، تمایل دارند تا یک دستگاه تصفیه آب ارزان در منزل خود داشته باشند تا ضمن برخورداری از مزایای سلامتی آب تصفیه شده، هزینه آن نیز برای آنها مقرون به صرفه باشد. اما سوال مهم این است که منظور از "دستگاه تصفیه آب ارزان" چیست؟

بزرگترین اشتباهی که برای انتخاب و خرید یک دستگاه تصفیه آب ارزان وجود دارد، این است که دستگاه تصفیه آب ارزان را معادل دستگاه تصفیه آب "بی کیفیت" در نظر بگیریم. در صورت ارتکاب این اشتباه، نه تنها ممکن است مشکلاتی برای سلامتی خود بوجود بیاوریم، بلکه باید بدانیم که هزینه تمام شده در طول عمر استفاده از این دستگاه های تصفیه آب بی کیفیت، بسیار بالاتر از هزینه اولیه خرید آنها خواهد بود.

قبل از اینکه بخواهیم در مورد ماهیت و مشخصات یک دستگاه تصفیه آب ارزان صحبت کنیم، بهتر است نگاهی کوتاه به انواع دستگاه تصفیه آب خانگی مورد استفاده در نقاط مصرف آب (Point of Use) و کارکردهای آنها بیاندازیم.

دستگاه های تصفیه آب خانگی که معمولاً در زیر سینک آشپزخانه قرار می گیرند، در دو دسته کلی قرار می گیرند:

1- دستگاه های تصفیه آب با روش فیلتراسیون

این دستگاه ها معمولاً متشکل از دو و یا سه فیلتر بوده و شامل فیلترهای نخی یا پلی پروپیلن و فیلترهای کربنی و یا ترکیبی از آنها است. این دستگاه ها برای حذف ذرات درشت معلق موجود در آب (بالای 5 میکرون) و نیز حذف کلر و بهبود طعم و بوی آب مورد استفاده قرار می گیرند. باید توجه داشت که این دستگاه ها حداکثر دارای سه فیلتر بوده و افزایش تعداد آنها بیش از سه فیلتر، تأثیر قابل توجهی روی کیفیت آب خروجی نخواهد داشت. متأسفانه در بسیاری از موارد، برخی از فروشندگان با اضافه کردن تعداد این فیلترها، این دستگاه ها را با عنوان دستگاه های 5 یا 6 مرحله ای و با قیمت غیرمنصفانه به مصرف کنندگان فروخته اند.

قیمت این دستگاه ها به مقدار قابل ملاحظه ای از قیمت دستگاه های اسمز معکوس پایین تر می باشد. اما باید توجه داشت که این دستگاه ها باعث کاهش املاح و سختی آب و از بین بردن باکتری و ویروس در مناطقی که آب مصرفی آنها احتمال داشتن مشکل میکرویی را دارند، نخواهد شد. بنابراین، استفاده از این دستگاه ها تنها برای مناطقی که مشکل میکروبی نداشته و میزان املاح (TDS) آن در حد قابل قبول باشند، توصیه می شود.

 

BRAVO DP TRIO

 

شما می توانید با وارد شدن به لینک زیر، انواع مختلفی از این دستگاه ها را که کیفیت قابل قبولی نیز دارند، مشاهده کرده و اطلاعات بیشتری در مورد آنها کسب کنبد:

مشخصات و قیمت دستگاه های تصفیه آب خانگی با روش فیلتراسیون

2- دستگاه های تصفیه آب با روش اسمز معکوس

نوع دیگری از دستگاه های تصیه آب خانگی که اخیراً استفاده از آنها بسیار متداول شده است، دستگاه های تصفیه آب خانگی زیرسینکی هستند که با روش اسمز معکوس کار می کنند. این دستگاه ها معمولاً دارای پنج و یا شش مرحله فیلتراسیون بوده و علاوه بر تمام مزایای اشاره شده فوق در دستگاه های فیلتراسیون، توان حذف املاح، سختی و باکتری و ویروس را نیز دارند. طبعاً قیمت این دستگاه های تصفیه آب خانگی به دلیل تکنولوژی استفاده شده در آنها، از دستگاه های فیلتراسیون بالاتر است.

با توجه به اینکه تنوع دستگاه های تصفیه آب خانگی اسمز معکوس از نظر تعداد مراحل تصفیه، نوع فیلترها و زیبایی، بسیار زیاد است، قیمت های آنها نیز گوناگون است.

به کسانی که می خواهند از مزایای سلامتی آب تصفیه شده برخوردار بوده و در عین حال به دنبال یک دستگاه تصفیه آب ارزان هستند، توصیه داریم تا ساده ترین مدل این دستگاه ها را که دارای 5 مرحله فیلتراسیون است، انتخاب کنند تا هزینه بیشتری برای امکانات اضافی نپردازند.

 

LSRO-101BW50

 

شما با وارد شدن به لینک زیر می توانید نمونه ای از این دستگاهای تصفیه آب خانگی ارزان اسمز معکوس پنج مرحله ای که کیفیت بسیار قابل قبولی نیز دارند را ملاحظه کرده و اطلاعات عمیق تری راجع به مشخصات، کارکرد و قیمت آن داشته باشید.

مشخصات دستگاه تصفیه آب خاگی زیر سینکی اسمز معکوس پنج مرحله ای

 

باز هم به شدت تأکید می کنیم که برای خرید یک دستگاه تصفیه آب ارزان، به دام خرید یک دستگاه بی کیفیت نیفتید.

برای آگاهی بیشتر در این خصوص، پیشنهاد می کنیم حتماً مقاله "پنج اشتباه رایج در انتخاب و خرید دستگاه تصفیه آب خانگی" را مطالعه فرمائید.    

  

لیست قیمت و مشخصات دستگاه های تصفیه آب خانگی فروشگاه آب فناور

whatsapp