فیلتر محصولات

پمپ طبقاتی

تعداد

  پمپ طبقاتی

  پمپ های طبقاتی که به عنوان بوستر پمپ دستگاه تصفیه آب یا آب شیرین کن های اسمز معکوس (RO) مورد استفاده قرار می گیرند، از مهمترین اجزای یک سیستم تصفیه آب بشمار می روند.

  متداولترین نوع پمپ های تغذیه ممبران ها که در سیستم های تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس استفاده می شوند (که گاهی به آنها "بوستر پمپ" هم گفته می شود)، از نوع پمپ های گریز از مرکز (Centrifugal) هستند. هر چند، در بعضی واحدهای تصفیه آب قدیمی از پمپ های جابجایی مثبت (Positive Displacement) هم استفاده شده است.

  پمپ های گریز از مرکز، برای سیستم های تصفیه آب با ورودی آب لب شور (Brackish Water) بسیاز مناسب است. چرا که این پمپ ها معمولاً در دبی های متوسط (معمولاً کمتر از 1000 gpm) و در فشارهای نسبتاً کم (حداکثر تا 400 psig) عملکرد قابل قبولی دارند. پمپ های جابجایی مثبت، از راندمان هیدرولیکی بالاتری برخوردار هستند، اما از نظر تعمیرات و نگهداری، مشکلات خاص خود را دارند.

  مشخصات اصلی پمپ های RO مانند تعداد طبقات، قطر پره و توان مورد نیاز و نیز راندمان آن، با توجه به دبی و فشار عملیاتی مورد نیاز و بر اساس منحنی عملکرد ارائه شده توسط شرکت سازنده پمپ انتخاب می شوند.

  شما در این صفحه می توانید انواع پمپ طبقاتی یا بوستر پمپ RO را مشاهده و ضمن مطالعه مشخصات فنی و مقایسه آنها با یکدیگر، دستگاه مناسب را انتخاب و خریداری نمائید.

  whatsapp