فیلتر محصولات

فیلترهای کدورت و شن و ماسه آب

تعداد

  فیلترهای کدورت و شن و ماسه آب

  کدورت آب همانطور که از نامش مشخص است، میزان کدر و یا شفاف بودن آب را نشان داده و بیانگر میزان ذرات معلق موجود در آب می باشد.

   

  کدورت آب

   

  عوامل مختلفی می توانند باعث ایجاد و افزایش کدورت آب شوند که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  - ته نشینی ذرات معلق در بسترهای آبی

  - وجود موج و طغیان در آب

  - سیل و سرریز آن به آبهای سطحی

  - نفوذ پساب به منابع آبی

  - وجود و رشد جلبک در آب

  - مداخلات انسانی (ورود ذرات معلق به آب ناشی از فعالیت هایی مانند ساخت و ساز، کشاورزی، حفر معادن و موارد مشابه)

  کدورت بالای آب می تواند باعث ایجاد مشکل و یا نگرانی های زیر شود:

  - نامناسب بودن ظاهر آب برای استفاده

  - نشانگر احتمال وجود میکروب های بیماریزا در آب

  - کاهش عملکرد و اثربخشی ضدعفونی با روش های مختلف در آب

  - کاهش میزان اکسیژن محلول در آب

  - افزایش احتمال وجود فلزات سنگین در آب

  کدورت آب شرب به هیچ عنوان نمی بایست از 5 NTU بیشتر باشد. میزان توصیه شده کدورت قابل قبول برای آب شرب، زیر 1  NTU می باشد.

   

  دستگاه های کاهش کدورت آب

   

  فیلتر پیش تصفیه جامبو تک مرحله ای

   

  فیلتر-پیش-تصفیه-جامبو---500

   

  فیلترهای پیش تصفیه با کارتریج های قابل تعویض، ساده ترین و ارزانترین نوع فیلترها برای شفاف کردن و تمیزی آب به شمار می روند. این فیلترها اجازه عبور ذرات با اندازه بیش از 5 میکرون را از خود نداده و آب خروجی از آن دارای شفافیت بسیار بالایی می باشد.

  فیلترهای استفاده شده از جنس پلی پروپیلن (PP) بوده و پس از مدتی استفاده به تدریج کثیف شده و افت فشار در خط ایجاد می کنند. لذا در این حالت لازم است تا تعویض شوند.

   

  پکیج پیش تصفیه سه مرحله ای مدل PCC-2045

   

  پیش-تصفیه-جامبو-مدل-PCC-2045 - 500

   

  این سیستم پیش تصفیه، علاوه بر فیلتر پلی پروپیلن، دارای دو فیلتر کربن فعال کرانول و بلاک نیز می باشد که باعث می شود علاوه بر ذرات معلق، کلر، بو و مواد آلی موجود در آب نیز حذف شوند. این سیستم هم برای پیش تصفیه آب چاه و هم پیش تصفیه آب شهری که دارای کلر است، یک گزینه آسان و مقرون به صرفه بشمار می رود.

   

  پکیج پیش تصفیه سه مرحله ای مدل SPC-2045

   

  پیش-تصفیه-جامبو-مدل-SPC-2045---500

   

  فیلتر مرحله اول این پکیج پیش تصفیه، فیلتر توری است که برای گرفتن ذرات معلق درشت مانند سنگریزه، شن و ماسه مورد استفاده قرار می گیرند. این فیلتر پیش تصفیه برای چاه هایی که آب خروجی آنها دارای مقدار زیادی شن و ماسه است، توصیه می شود. فیلتر توری مرحله اول این پکیج پیش تصفیه نیازی به تعویض نداشته و قابل شستشو می باشد. فیلتر توری در مرحله اول، فیلتر پلی پروپیلن در مرحله دوم و فیلتر کربن فعال در مرحله سوم این پکیج پیش تصفیه سه مرحله ای قرار می گیرد.

   

  فیلتر شنی

   

  درجاهاییکه آب چاه حاوی گل و لای زیادی است، استفاده تنها از فیلتر کارتریجی کافی نیست. زیرا این فیلترها در مدت زمان کوتاهی دچار گرفتگی شده و علاوه بر افت فشارهای زیاد، هزینه تعویض مداوم آنها نیز قابل توجه خواهد شد. در این موارد، توصیه می شود که از یک فیلتر شنی پبش از فیلتر کارتریجی استفاده شود تا طول عمر فیلتر کارتریجی بیشتر و در عین حال، هزینه نگهداری سیستم کاهش یابد.

  روش کار فیلتر شنی بصورت زیر می باشد:

   

  روش کار فیلتر شنی

   

  - آب حاوی ذرات معلق از طریق شیر وارد فیلتر شنی شده و از بالای بستر سیلیس موجود در فیلتر به سمت پایین حرکت می کند.

  - سیلیس شیشه ای داخل فیلترهای شنی با داشتن ابعاد و تخلخل مناسب، باعث جداسازی این ذرات معلق از آب شده و آنها را در بین بستر سیلیس نگه می دارند.

  - آب تمیز و شفاف از پایین بستر سیلیس از طریق نازل و لوله به سمت شیر فیلتر رفته و از آن خارج می شود و به این ترتیب، آب شفاف و تمیز در اختیار مصرف کننده قرار می گیرد.

  - پس از مدت زمانی (بسته به مقدار مصرف و کیفیت آب ورودی)، فیلتر شنی نیاز به بک واش خواهد داشت. این کار از طریق شیر فیلتر بصورت دستی و یا اتوماتیک قابل انجام است. در این فرآیند، جهت جریان آب معکوس شده و بستر سیلیس کاملاً منبسط و ذرات معلق داخل آنها از فیلتر خارج می شوند. بدین ترتیب مجدداً فیلتر آماده استفاده خواهد شد. 

   

  فیلتر مولتی مدیا

   

  اساس کار فیلتر مولتی مدیا مانند فیلتر شنی است. اما با توجه به طراحی چند لایه آنتراسیت و سیلیس در داخل این فیلتر باعث نفوذ بیشتر ذرات معلق ، ظرفیت فیلتراسیون و بازه زمانی بک واش در فیلترهای مولتی مدیا نسبت به فیلترهای شنی بیشتر است.

   

  فیلتر-مولتی-مدیا

  آموزش نصب و راه اندازی فیلترهای جامبو

  آموزش نصب و نگهداری فیلترهای شنی

  whatsapp