فیلتر محصولات

پمپ تزریق

تعداد

  پمپ تزریق

   

  پمپ تزریق پمپی کوچک و از نوع جابجایی مثبت (Positive Displacement) است که برای تزریق مقادیر دقیق مایعات از جمله مواد شیمیایی به داخل خط جریان آب، بخار و یا گاز استفاده می شود.

  پمپ تزریق با روش های مختلفی کار می کند. اما اساس کار همه پمپ های تزریق این است که مقدار مشخصی از ماده مد نظر تزریق را مکش کرده و بعد از نگهداری در یک محفظه کوچک، آنرا داخل خط لوله و یا مخزن مد نظر تزریق می نماید.   

  پمپ تزریق در موارد مختلف صنعتی، تولیدی و کشاورزی کاربردهای متعدد و فراوانی دارد.

  از مهمترین کاربردهای پمپ تزریق می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  - تزریق اسید و یامواد قلیایی برای تنظیم pH آب

  - تزریق کلر برای ضدعفونی آب

  - تزریق آنتی اسکالانت در سیستم های تصفیه آب صنعتی

  - تزریق مواد منعقد کننده جهت شفافیت آب

  در یک طبقه بندی کلی، می توان پمپ های تزریق را به دسته های زیر تقسیم نمود:

   

  پمپ های تزریق عادی

   

  این پمپ ها، پمپ های تزریق ساده ای هستند که تنظیم میزان تزریق آنها بصورت دستی بوده و تنها وظیفه دارند تا میزان مشخص شده ماده شیمیایی را در خط آب تزریق کنند.

   

  پمپ های با قابلیت تنظیم تزریق

   

  این پمپ ها، پمپ های تزریقی هستند که دارای ورودی سیگنال 4 تا 20 میلی آمپر بوده و با دریافت سیگنال از طریق آنالایزر و یا PLC، می توانند مقدار تزریق مواد شیمیایی را تنظیم کنند.

   

  پمپ های تزریق هوشمند

   

  این پمپ ها، پمپ های تزریقی هستند که دارای کنترلر داخلی بوده و پارامترهای مختلف مانند pH، ORP و کلر را با سنسور اندازه گیری و بر اساس Set Point تعریف شده قادر هستند تا بصورت خودکار میزان تزریق ماده شیمیایی مد نظر را کنترل و تنظیم کنند. استفاده از این مدل پمپ های تزریق در استخرها جهت تزریق خودکار محلول کلر و اسید بسیار متداول می باشد.

   

  شما در این صفحه می توانید انواع پمپ تزریق را مشاهده و ضمن مطالعه مشخصات فنی و مقایسه آنها با یکدیگر، دستگاه مناسب را انتخاب و خریداری نمائید.

  whatsapp