فیلتر محصولات

فیلتر نخ تابیده

تعداد

  فیلتر نخ تابیده

  فیلتر نخ تابیده (Wound String)، فیلترهایی هستند که مدت زیادی است برای تصفیه آب مورد استفاده قرار می گیرند. جنس نخ فیلترهای نخ تابیده معمولاً از موادی مانند پلی پروپیلن، پنبه، فایبرگلاس و یا پلی استر می باشد.

   

  فیلتر نخ تابیده 

   

  در فیلترهای نخ تابیده رشته های نخ بصورت کاملاً فشرده در کنار یکدیگر و حول یک هسته تابیده می شوند. نخ هایی که در نزدیکی هسته فیلتر قرار گرفته اند از فشردگی بیشتری برخوردار بوده و هر چه به سطح فیلتر نزدیک تر می شوند، فشردگی آنها کاهش می یابد. این توزیع فشردگی باعث می شود تا امکان نفوذ بالاتری از ذرات در داخل بدنه فیلتر وجود داشته و ظرفیت جذب و فیلتراسیون آن نیز افزایش پیدا کند. به این ترتیب، ذرات درشت تر معمولاً در سطح فیلتر و ذرات کوچکتر به داخل بدنه آن نفوذ کرده و در نزدیکی هسته فیلتر از آب جدا می شوند.

  برای تولید فیلتر نخ تابیده نیاز به یک هسته مرکزی وجود دارد تا الیاف فیلتر به دور آن تابیده شده و فیلتر از استحکام لازم برخوردار باشد. جنس هسته فیلتر می تواند از مواد مختلفی بسته به نوع استفاده فیلتر بوده و معمولاً از موادی مانند پلی پروپیلن، استنلس استیل و یا آهن گالوانیزه ساخته می شوند.

   

  فیلتر نخ تابیده

   

  فیلتر نخ تابیده برای حذف ذرات معلق با پراکندگی ابعاد بالا در آب بسیار مناسب می باشد. همانطور که اشاره شد، بدلیل جنس و ساختار فیلتر، فیلترهای نخ تابیده امکان حذف ذرات معلق با سایز بالا را داشته و ضمناً این کار بدون گرفتگی سریع فیلتر اتفاق خواهد افتاد.  

  بدلیل وجود همپوشانی در لایه های نخ تابیده تابیده شده روی یکدیگر، فیلترهای نخ تابیده از سطح تماس بالایی حتی نسبت به فیلترهای الیافی پلی پروپیلن از نوع Melt Blown برخوردار هستند.

  علیرغم اینکه فیلترهای نخ تابیده نسبت به سایر فیلترهای همرده الیافی قدیمی تر هستند، اما کماکان در موارد متعددی مورد استفاده قرار گرفته و حتی در برخی مصارف، بهترین گزینه محسوب می شوند.

  فیلترهای نخ تابیده برای فیلتراسیون آبهای سطحی مانند آب رودخانه، پساب و آبهای صنعتی بسیار مورد استفاده قرار می گیرند.

   

  whatsapp