فیلتر محصولات

اشعه ماوراء بنفش (UV)

تعداد

  اشعه ماوراء بنفش (UV)

  دستگاه ضدعفونی کننده اشعه ماوراء بنفش (UV) با استفاده از یک فرآیند پیشرفته و بدون اضافه کردن مواد شیمیایی به آب استخر و با تابش اشعه ماوراء بنفش در یک بازه طول موج مشخص قادر به از بین بردن انواع جلبک، باکتری، ویروس، قارچ و انگل از آب استخر می باشد.

  دستگاه یو وی علاوه بر موارد فوق می تواند مواد آلی و محصولات جانبی مضر ناشی از استفاده کلر در آب را نیز از بین ببرد.

  دستگاه های یو وی استخر با تابش نور شدید ماوراء بنفش، بافت DNA یا RNA میکروارگانیسم ها را تخریب کرده و به این ترتیب ضمن جلوگیری از رشد و تکثیر آنها، موجب از میان بردن آنها می شوند.  

  تخقیقات دانشمندان بر روی طول امواج نور برای آنها مشخص کرد که بهترین بازه طول موج اشعه ماوراء بنفش برای میکروب کشی بین 250 تا 270 نانومتر است. این یافته ها و تحقیق و توسعه استفاده از این فناوری باعث شده که اشعه یو وی بیش از 30 سال است که در موارد بسیار زیادی در صنایع تصفیه آب و فاضلاب استفاده شده و به واسطه مزایای قابل توجه آن مورد استقبال نیز قرار گرفته است.

   

  استفاده از دستگاه یو وی برای ضدعفونی استخر

   

  دستگاه یو وی می تواند مستقیماً در مسیر مدار تصفیه استخر و پس از فیلتر استخر قرار گیرد. نور اشعه ماوراء بنفش از طریق این دستگاه بر روی آب تابیده شده و بیش از 60 نوع میکروب بیماریزا را از بین می برد. لامپ یو وی در داخل یک شیشه کوارتز قرار گرفته و این شیشه کواراتز ضمن محافظت از لامپ، اجازه عبور 99.9% نور یو وی لامپ و رسیدن آن به آب عبوری از روی شیشه را می دهد.

   

  مزایای مهم استفاده از یو وی در ضدعفونی استخرها

   

   - دستگاه های یو وی دارای بدنه از جنس پلیمر و یا استیل هستند. نور اشعه ماوراء بنفش تمامی فعالیت میکروب کشی را در داخل این بدنه انجام داده و هیچ تابش نوری وارد بدنه استخر نخواهد شد.

   - از آنجائیکه فرآیند ضدعفونی با اشعه یو وی در مقایسه با استفاده از کلر، یک فرآیند مکانیکی در برابر یک فرآیند شیمیایی است، لذا هیچ گونه مواد شیمیایی وارد آب نمی شود. لذا گزینه ای بسیار ایمن و مناسب از این منظر به شمار می رود.

   - استفاده از یو وی باعث کاهش قابل توجه نیاز به خرید، حمل و انبارش مواد شیمیایی خطرناک مانند کلر و اسید در استخر می شود.  

   - نصب، بهره برداری و نگهداری آسان این روش نسبت به سایر روشها مانند کلرزنی از جمله مزایای دیگر استفاده از یو وی برای ضدعفونی استخر محسوب می شود.

   

  شما در این صفحه می توانید انواع دستگاه اشعه ماوراء بنفش (UV) استخر و جکوزی را مشاهده و ضمن مطالعه مشخصات فنی و مقایسه آنها با یکدیگر، دستگاه مناسب را انتخاب و خریداری نمائید.