فیلتر محصولات

مخزن FRP

تعداد

  مخزن FRP

  مخزن FRP امروزه کاربردهای زیادی در صنعت تصفیه آب دارد. مخزن FRP که مخفف Fiber Reinforced Plastic است، یک ماده کامپوزیتی مدرن است که امروزه در ساخت مخازن استفاده می شود. مخازن FRP در ابعاد مختلفی از قطر و ارتفاع تولید شده و مصارف گوناگونی در سیستم های تصفیه آب دارد که از جمله آنها می توان به فیلتر شنی، فیلتر کربنی و سختی گیر رزینی اشاره نمود.

  مخازن FRP نسبت به مخازن فلزی از مزایای قابل توجهی از جمله موارد زیر برخوردار هستند:

  - وزن سبک

  - هزینه کمتر

  - مقاوم در برابر خوردگی

  مخازن FRP تحمل فشار بالایی دارند. این مخازن عموماً دارای حداکثر فشار کاری 10 بار هستند. اما محدودیت مهم این مخازن، آسیب پذیری انها در برابر فشار منفی (خلأ) است. حداکثر فشار منفی قابل تحمل مخازن FRP حدود 0.17 بار است. یعنی اگر میزان فشار منفی در مخزن بیش از این مقدار شود، احتمال آسیب دیدگی بدنه مخزن افزایش پیدا می کند. به همین دلیل استقاده از "وکیوم برکر" در مسیر لوله کشی مخازنی که احتمال ایجاد فشار منفی در آنها می شود، ضروری است.

   

  روش تولید مخازن FRP

   

  مخازن FRP دارای یک لایه داخلی ترموپلاستیک (معمولاً پلی اتیلن) هستند. روی این لایه، رشته های فایبرگلاس بصورتی که با یکدیگر همپوشانی داشته باشند، تابیده می شوند. در حین تابیده شدن این رشته ها، چسب و رزین های مخصوصی برای تقویت بدنه و چسبندگی رشته های فایبرگلاس به بدنه مخزن تزریق شده و این مواد کاملاً به دور بدنه مخزن می چسبند.

   

   

   

  whatsapp