هوزینگ جامبو مخصوص رزین

در این ویدیو در مورد روش کار و موارد استفاده هوزینگ مخصوص رزین توضیحات لازم ارائه شده است.

 

ویژگی ها و مزایای هوزینگ مخصوص رزین

 

-مقرون به صرفه بودن: با استفاده از هوزینگ مخصوص رزین، نیازی به خرید دائم کارتریج های رزینی که قیمت بالایی دارند، نبوده و مصرف کننده می تواند مستقیماً با تهیه خود رزین، هوزینگ را پر کرده و پس از اشباع، آنرا براحتی تخلیه و با رزین جدید پر نماید.

- راحتی استفاده: در صورتیکه مصرف کننده از کارتریج رزینی استفاده کرده و بنا داشته باشد هر بار پس از اشباع رزین، کارتریج رزین را باز و نسبت به تخلیه و پر کردن مجدد رزین اقدام کند، درگیر کار سختی می شود. اما با استفاده از هوزینگ های مخصوص رزین، تخلیه و شارژ مجدد رزین بسیار ساده خواهد بود.

- سادگی نصب و راه اندازی: هوزینگ های مخصوص رزین، بسادگی و مانند سایر فیلترهای پیش تصفیه، در مسیر آب قرار گرفته و دارای تنها یک ورودی و خروجی هستند. باز کردن هوزینگ و همچنین تخلیه و شارژ مجدد رزین در این هوزینگ ها نیز به سادگی صورت می گیرد.

- دسترسی ساده تر: کارتریج های رزینی سایز 20 اینچ جامبو معمولاً در بازار به سختی یافت می شوند. اما با استفاده از این هوزینگ ها نیازی به کارتریج نبوده و تنها با تهیه رزین، می توان همواره از آن استفاده نمود.

 

موارد استفاده

 

سختی گیر آب کولر

 

در منازل و ویلاهایی که از آب شهری و یا آب چاه استفاده نموده و آب دارای "سختی کل" بالایی است، مشکل رسوب گذاری در تجهیزات (از جمله کولرهای آبی) یک مشکل عمومی محسوب می شود.  

یکی از بهترین راه های جلوگیری از رسوب گذاری در پوشال های کولرهای آبی ، استفاده از رزین کاتیونی است. در این موارد، امکان استفاده از هوزینگ مخصوص رزین، روشی بسیار مناسب خواهد بود. کافی است تا با تهیه این هوزینگ و رزین کاتیونی، آن را با 5 لیتر رزین پر کرده و مانند سایر هوزینگ های پیش تصفیه در مسیر آب ورودی قرار داد.

پس از مدتی استفاده و اشباع رزین، هوزینگ براحتی باز شده و پس از تخلیه رزین استفاده شده، رزین جدید در داخل آن پر شده و مجدداً در مسیر خط آب قرار می گیرد.

 

دستگاه های تولید آب مقطر (دیونایزر)

 

اساس کار عموم دستگاه های تولید آب مقطر، ترکیب سیستم اسمز معکوس (یک مرحله ای یا دو مرحله ای) و ستون رزین "میکس بد" است. به همین دلیل در مرحله پس از سیستم اسمز معکوس و جهت کاهش TDS تا نزدیک صفر، لازمست تا آب از رزین میکس بد عبور نماید.

استفاده از هوزینگ مخصوص رزین در مرحله دوم دستگاه های تولید آب مقطر، روشی ساده و با اثربخشی بالا محسوب می شود. پر کردن هوزینگ مخصوص رزین از رزین میکسبد و قرار دادن آن پس از سیستم اسمز معکوس، آبی با خلوص بسیار بالا را در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد.

 


نظرات

CAPTCHA reload_32
whatsapp