فیلتر محصولات

کلرزن شناور

تعداد

  کلرزن شناور

   کلرزن شناور یکی از ساده ترین لوازمی است که برای ضدعفونی استخرها بوسیله قرص کلر مورد استفاده قرار می گیرد. کلرزن شناور بزرگ برای استخرها و با قابلیت قرار دادن قرص کلر بزرگ (سایز 3 اینچی) و کلرزن شناور کوچک برای جکوزی با قرص کلر ریز (سایز 1 اینچی) توصیه می شود.

   

  کلرزن شناور

   

  مزیت استفاده از کلرزن شناور نسبت به قرار دادن مستقیم قرص کلر در استخر و یا اسکیمر این است که قرص کلر در کلرزن شناور، به آرامی در آب حل شده و از حل شدن با سرعت بالای قرص کلر در آب جلوگیری می کند.

   توصیه می شود که در زمانی که کلرزن شناور در استخر وجود دارد، شناگران از استخر خارج شوند.

   

  روش استفاده از کلرزن شناور

   

  - ابتدا بوسیله تست کیت مناسب، میزان pH آب استخر را اندازه گیری و با استفاده از مواد شیمیایی تنظیم pH مقدار آن را در بازه بین 7.2 تا 7.6 تنظیم نمائید. این میزان pH برای استخر بسیار مناسب است. زیرا هم از سوزش چشم و پوست جلوگیری کرده و هم از تشکیل رسوب بر روی سطوج و تجهیزات استخر پیشگیری می کند. اثربخشی کلر در این بازه Ph هم در وضعیت مطلوبی قرار خواهد داشت.

  - درب روی کلرزن شناور را در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا متوقف شود. سپس درب کلر زن را بردارید و کنار بگذارید.

  - یک قرص کلر 3 اینچی در داخل کلرزن شناور قرار دهید. از برگرداندن مانده قرص کلرهای قبلی به داخل استخر خودداری کنید. این کار باعث افزایش کنترل نشده کلر در استخر خواهد شد.

  - درب را در قسمت بالای کلرزن شناور قرار داده و در جهت عقربه های ساعت تا انتها بچرخانید. یک صدای کلیک شنیده خواهد شد که به وسیله آن می توانید از بسته شدن کامل درب کلرزن شناور اطمینان حاصل نمائید.

  - حلقه پایین کلرزن شناور را در جهت خلاف عقربه های ساعت بچرخانید. این حلقه مانند یک درجه برای تنظیم مقدار کلر خارج شده از کلرزن شناور عمل می کند. هر چه شکاف های پایین کلرزن شناور بیشتر باز باشد، مقدار کلر خروجی به استخر نیز بیشتر خواهد بود.  برای شروع، شکاف ها را در وضعیت نیمه باز قرار دهید.

  - کلرزن شناور را در داخل آب قرار دهید. کلرزن را چند ثانیه با دست به داخل آب فرو ببرید تا هوای داخل آن کاملاً تخلیه شود. سپس کلرزن را رها کنید تا مجدداً به سطح آب برگردد. در این حالت فقط بخش تحتانی کلرزن شناور در داخل آب قرار خواهد گرفت.

  - هر روز مقدار کلر آب استخر را اندازه گیری کرده و برای تنظیم آن در مقدار مطلوب (بین 1 تا 3 ppm) از حرکت حلقه زیر کلرزن شناور استفاده کنید.

  - توجه داشته باشید که کلرزن شناور بصورت ساکن در کناره سطوح و تجهیزات به مدت طولانی قرار نگیرد. زیرا احتمال رنگ رفتگی این سطوح وجود خواهد داشت.

   

  شما در این صفحه می توانید انواع کلرزن شناور استخر و جکوزی را مشاهده و ضمن مطالعه مشخصات فنی و مقایسه آنها با یکدیگر، دستگاه مناسب را انتخاب و خریداری نمائید.

  whatsapp